Важко повірити, але в Україні сьогодні два мільйони громадян – інваліди, а це кожен вісімнадцятий українець. Мало хто задумується, що життя з обмеженими можливостями сповнене болю, розчарувань, боротьби. Що інваліди, як ніхто, потребують розуміння, допомоги, поваги навіть за те, що вони борються за нормальне життя. Аби досягти дорогоцінного щастя, цим людям доводиться пройти чимало випробувань, але саме вони вміють цінувати життя таким, як воно дається нам Богом...
У Кам'янець-Подільській громадській організації інвалідів «Гармонія» зібралися не просто люди з обмеженими можливостями, тут згуртовані віра, надія, любов та позитивні емоції. Так, саме з позитивними емоціями, з гармонією ідуть, долаючи нелегкий шлях, ці люди. До організації, яка діє з 2006 року, увійшло 27 інвалідів, які не змирилися зі своєю хворобою і попри все продовжують брати від життя усе можливе. У «Гармонії» з дружньою підтримкою один одного вони розкривають в собі нові можливості, вчаться, як жити повноцінним життям. Зародження «Гармонії» розпочалося із двох жінок, які повірили у свої сили і стали учасниками конкурсу міні-грантів мікропроектів, який відбувся за ініціативи Міністерства у справах міжнародного розвитку Великобританії – Людмили Машталер та Наталії Безпалько. Вони намагаються знайти підхід до кожного, хто завітає до організації. Із своїм проектом «Дай руку, світе!» жінки перемогли конкурс і цим заклали перший камінь у розвиток «Гармонії».
Як розповідають члени громадської організації інвалідів, у «Гармонії» вони поєднують корисне з приємним. Робота цих людей цінується як якісна сувенірна продукція, адже тільки чого варті картини, що спечені із солоного тіста, з якими вони неодноразово перемагали у різноманітних конкурсах різних рівнів. Люди з обмеженими можливостями мають змогу навчитися чомусь новому, розкрити свій творчий потенціал. Так, наприклад, бажаючі мають змогу опанувати комп’ютер, навчитися плести з бісеру та стрічок, видавати свої твори.
За сприяння місцевої влади свої вироби члени «Гармонії» матимуть змогу продавати. Адже, як розповідає Наталія Безпалько, таким чином люди з обмеженими можливостями матимуть змогу отримувати хоча б якийсь прибуток від своєї роботи. Крім спільної «працетерапії», члени організації разом відпочивають.
Лише чого варті поїздки на природу. Такий відпочинок доступний кожній звичайній людині, та щоб так відпочити інваліду, потрібно докласти чимало зусиль. Ось і діляться «гармоніївці» враженнями однієї із своїх поїздок, коли дехто з них вперше побував на такому відпочинку, були сльози радості та море позитивних емоцій. Побувавши в «Гармонії», тобі стає зрозумілим, який це дружній і злагоджений колектив. Ті, хто став членом організації, тут знаходять підтримку, духовне спілкування.
Спільна мета знайти себе у цьому світі об’єднує цих людей. Часом один випадок робить людину інвалідом, і з цим доводиться жити все життя, адже ніхто від цього не застрахований. Потрібно уміти знайти в собі сили, як це зробили члени громадської організації «Гармонія», - і життя налагодиться. «Гармонія» радо прийме у своє родинне коло і нових членів, основною вимогою є прагнення реалізувати себе. Голова громадської організації «Гармонія» Наталія Безпалько запрошує до співпраці усіх бажаючих (контакт. тел. 3-53-74).
І хочеться побажати, щоб усе в них було добре, як співає у своїй пісні-гімнові «Гармоніїї» Людмила Машталер «Такі ж, як всі». Пам’ятаймо, що для таких людей наші серця мають бути відкритими.
|