Четвер, 17.07.2025, 04:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Колежанка...

Каталог статей

Головна » Статті » КРАСА І ЗДОРОВЯ

Сніданок краси та здоров’я
 Одна з моїх знайомих порадила на сніданок вживати вівсянку, за її словами, це найкращий сніданок для здоров’я та краси, а, крім того, дуже смачний.
Я вирішила спробувати, варіюючи різні способи приготування каші. Результат виявився й справді приємним. На сніданок я отримала ситну їжу і тому відчуття голоду мене не тривожило принаймні кілька годин (я спокійно працювала до обіду, без зайвих думок, як би десь перекусити). Крім того, вівсянка дуже смачна, особливо якщо до неї додати улюблені фрукти у сирому чи сушеному вигляді.
 
 
За два тижні регулярного вживання на сніданок вівсянки я помітила, що мене не турбують болі у шлунку (моя давня проблема) та покращився стан шкіри. Тепер я переконана, що вівсянка – найкращий сніданок. До речі, вівсянка, на думку британського журналу The Observer, визнана найпопулярнішим сніданком 21 століття. Встановлено, що тарілка диво-каші містить усього близько 170 калорій, але залишає почуття ситості більш ніж на 4 години.
 
Відомо, що вівсянку на сніданок люблять Тоні Блер, Білл Гейтс, Мадонна, Ніколь Кідман та багато інших не менш відомих персон… Вівсянку називають королевою каш недаремно. Вчені довели, що овес — найбагатше жирами зерно (до 6—9%). У ньому також чимало білків (10—18%), що містять такі незамінні амінокислоти, як триптофан, лізин, метіонін. Багатий овес і на макро- та мікроелементи, у ньому більше, ніж в інших злаках, заліза (4,2 мг на 100 г вівса), багато сірки, кремнію, фосфору, калію. Крім цього, овес містить магній, фосфор, хром, марганець, цинк, нікель, фтор, йод та вітаміни: В1, В2, В6, каротин, вітамін К, вітамін Е, нікотинову і пантотенову кислоти. Учені встановили, що овес має оптимальне відсоткове співвідношення вуглеводів, білків, жирів і вітамінів групи В. Крім того, вівсянка має лікувальні властивості. Найбільшої популярності ця каша здобула як чудодійний еліксир довголіття, завдяки знаменитому французькому лікарю Жану де С. Катерину.
 
Він вживав вівсянку як лікувальний засіб тричі на рік по 2 тижні: навесні, влітку та восени, за такої профілактики лікар прожив 120 років. Лікар-дієтолог Світлана Варицька розповідає, що вівсянка залишається однією з найпопулярніших і традиційних каш, які рекомендуються при хворобах шлунку. Вівсянка використовується в основному як дієтичний продукт, проте вона має унікальні лікувальні властивості.
 
Зокрема, благотворно впливає на слизову оболонку шлунка та кишечника, тому його рекомендують у разі атонії кишечника, метеоризму, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, за гастритів, панкреатитів та коліту; посилює перистальтику, діє як легкий проносний засіб; виводить з організму токсини; нормалізує жировий обмін і сприяє схудненню. У вівсянці містяться дуже важливі для нормальної життєдіяльності організму мікроелементи: магній, хром, йод, калій, фосфор, залізо, фтор, марганець, вітаміни А і Е. Досить з`їсти 100 грам вівсяних пластівців, щоб покрити 3-добову потребу організму у вітаміні В1 і 50% добову норму у вітаміні В2.
 
Крім того, постійне вживання вівсянки знижує гемоглобін крові. Єдиним недоліком цієї каші, на думку лікаря, є практично повна відсутність в її складі вітаміну С, життєво необхідного для міцного імунітету і нормального функціонування всіх життєвих систем. Цікаво, що вівсянка сприятливо впливає на розумову діяльність – так стверджують учені з університету Кардіффа. Добровольці у віці від 30 до 80 років впродовж чотирьох тижнів щодня на сніданок з'їдали по 40 грамів каші.
 
Учені виявили, спостерігаючи за ділянками експерименту, що у них піднявся настрій, покращилась робота головного мозку. Дійсно, регулярне вживання вівсянки принесе багато користі. А для того, щоб каша була ще й смачна, у неї можна додати потерте яблуко, родзинки, курагу, чорнослив, улюблені подрібнені горіхи, ядра зернят соняшнику чи гарбуза або будь-які, що найбільше подобаються. Цим ви зробите свою кашу ще смачнішою і кориснішою. Перевірено на собі.
Категорія: КРАСА І ЗДОРОВЯ | Додав: Коліжанка (13.02.2011)
Переглядів: 1779 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Меню сайту
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 29
Друзі сайту
Статистика